Пірсинг: історія та види пірсингу. Як робиться пірсинг - правила безпеки

19.07.2014 10:55

Що таке пірсинг

Пірсинг

Ще досить недавно пірсинг в нашій країні вважався чимось екзотичним. Сьогодні ж він є модним і популярним.

Пірсинг представляє собою втягання предметів в отвори, спеціально зроблені з цією метою на тілі або обличчі. Походить від англ piercing - «прокол». Вважається одним з напрямків боді-арту.

Прийшла до нас ця тенденція з Заходу. Широке поширення у молоді в Росії пірсинг отримав у 90-ті роки минулого століття завдяки закордонним музикантам альтернативних гуртів. Єдиним доступним видом пірсинга в нашій країні тоді був прокол мочки вуха. Причому, вуха проколювали жінки, а чоловік із сережкою виглядав би дивно. Але часи змінюються, і сьогодні пірсинг перестав вважатися екзотикою. Його охоче роблять не тільки жінки, але і чоловіки. В основному проколами захоплюється молодь. Молоді люди завжди шукають спосіб виділитися із загальної маси і підкреслити свою індивідуальність.

Кілька фактів з історія пірсингу

Пірсинг прийшов із старовини і є одним з найстаріших способів прикраси тіла. Так, у Давньому Єгипті проколювання пупка служило підтвердженням власного статусу у жерців і наближених до фараона осіб.

А ось пірсинг сосків вперше почали робити римські центуріони, які були особистою охороною цезаря. До кільцям, протягнуто у соски, кріпилися їхні короткі накидки.

Що стосується нашої країни, то літописні свідчення вперше згадують про проколюванні різних частин тіла за часів правління князя Ігоря. Тоді на Русі проколювали в основному вуха. Сам Ігор описувався як справжній велетень, лисий і з великою сережкою у вусі. З тих пір і з'явилася традиція прикрашати себе за допомогою проколювання мочок вух. Жінки в ті часи також носили сережки, незалежно від соціального стану.

Потрібно відзначити, що звичай носіння прикрас, протягнутих крізь шкіру, до цих пір існує в культурах деяких африканських і південноамериканських народностей (індіанців Амазонки). Кожне плем'я вкладає в традицію проколів найглибший релігійний зміст.

Види пірсингу

Потрібно відзначити, що з'являються все нові види пірсингу.Якщо раніше проколювали, в основному, вуха, брови, мова, пупок, губи і ніс, то тепер все більше людей почало захоплюватися пірсингом інтимних частин тіла. А деякі сміливці наважуються навіть робити брейн-пірсинг. При цьому в черепі людини просверліваются отвори, в які вставляються кілечка. Якщо проколи зробити в правильних місцях, то ці колечка будуть постійно стимулювати зону мозку, відповідальну за вироблення гормонів щастя і задоволення. Однак дана процедура є вкрай небезпечною для здоров'я і навіть життя людини і вважається найнебезпечнішим видом пірсингу.

Що стосується проколів геніталій, то від них теж є не тільки естетична користь. Деякі види інтимного пірсингу дозволяють загострити еротичні відчуття. З їх допомогою люди можуть отримати масу нових вражень від сексу.

Досить цікаво і навіть витончено виглядають результати корсет-пірсингу. При цьому виді пірсингу в шкірі спини проробляється парна кількість отворів, в яку протягується кілечка. У ці колечка потім вставляється стрічка і все це нагадує шнурування корсета.

Пірсінг вух останнім часом неабияк трансформувався. Тепер модно робити «тунелі». Для цього величезні циліндри вставляють у мочки вух, розширюючи їх поступово.

Як робиться пірсинг?

Сьогодні пірсинг доступний кожному, варто тільки звернутися в один з численних салонів. Процедура пірсинга досить проста. Перш за все, весь інструментарій стерилізується, звичайно, це робиться за допомогою автоклава. Майстер в салоні спочатку ретельно продезинфікує місце майбутнього проколу. Потім робиться прокол за допомогою спеціальних одноразових голок. Отвір зліг розширюється. Після цього в нього вставляється прикраса, виготовлене із спеціальних матеріалів. Декоративні можливості пірсингу змінюються в залежності від частин тіла. Прикраси можуть бути різних розмірів і форм. Деякі види пірсинга робляться з використанням анестезії.

 

Протипоказаний пірсинг при загостренні якого-небудь хронічного захворювання. Краще всього заздалегідь порадитися з цього приводу з лікарем. Не варто робити його також при підвищеній температурі і при поганій згортання крові.

Правила безпеки пірсингу

Перш за все, якщо ви вирішили зробити пірсинг, звертатися треба тільки в хороший салон до кваліфікованого майстра. Пірсинг є безпечним тільки в тому випадку, якщо виконується він професіоналом. Для проведення операції підходить тільки стерильний одноразовий інструментарій. Інакше, можна дуже сильно нашкодити своєму здоров'ю.

Також дуже важливо пам'ятати, що після процедури необхідний буде ретельний догляд за місцем проколу.Потрібно суворо дотримуватися всіх правил гігієни. Протягом двох тижнів після цього краще буде відмовитися від відвідування басейну та сауни. Не варто також купатися в морі, річках та озерах. Місце пірсингу необхідно регулярно, хоча б пару разів на день протирати спеціальною рідиною. Все це буде сприяти якнайшвидшому загоєнню проколу і вбереже від попадання інфекції. Коли прокол заживе, він не повинен турбувати. Якщо Ви відчуваєте, що з ним щось не так, то необхідно відразу ж звернутися до фахівця. Першою ознакою зараження є почервоніння. Буває і так, що прокол може набриднути. Тоді потрібно просто вийняти прикрасу і він затягнеться через деякий час. На його місці залишиться тільки невеликий шрам непомітний.

Для того щоб пірсинг не мав негативних наслідків, потрібно звернути велику увагу також і на матеріали, з яких зроблені прикраси. Вони обов'язково повинні виготовлятися із спеціальних металів, які не викликають алергічних реакцій і сприяють швидкому загоєнню. Найпоширенішими матеріалами для пірсинга є золото вищої проби, хірургічна сталь і титан.